Promocja zdrowia

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI ZE STWIERDZONĄ WADĄ POSTAWY (PRZEZ LEKARZA) ODBYWA SIĘ:
W PONIEDZIAŁEK- 8.00-8.45 (1 LEKCJA)- KLASY 1A, 4A, 4B, 4C, 4D
W PONIEDZIAŁEK- 12.45-13.30 ( 6 LEKCJA)- KLASY 2A, 2B
W PIĄTEK- 8.55-9.40 (2 LEKCJA)- KLASY 1B, 1C
W PIĄTEK- 12.45-13.30 (6 LEKCJA)- KLASY 2C, 3A

ZAJĘCIA TE ODBYWAJĄ SIĘ NA NOWEJ SALI GIMNASTYCZNEJ OBOK SZATNI.

 

 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Już od ośmiu lat, 8 listopada, wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc.
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie wybraliśmy tę datę.
W naszej szkole już po raz drugi obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie i wychowawcy klas wspólnie wykonali kanapki, szaszłyki owocowe itd.., by na końcu zajęć wspólnie spożyć posiłek.

Zdjęcia


Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej – broszura


W ramach Miesiąca Zdrowia w Miejskiej Bibliotece PM 30 w Łabędziu pod hasłem ?Dobra woda zdrowia i urody doda? można przeczytać wiele interesujących książek na ten temat. Woda jest ważnym składnikiem naszego życia, dlatego zapraszamy dzieci i dorosłych do poszerzenia wiedzy na temat.

 


13 kwietnia odbył się po raz kolejny konkurs wiedzy o zdrowiu i odżywianiu ?Żyj zdrowo- kolorowo?. W konkursie wzięło udział 38 uczniów klas IV-VI.

I miejsce – Emilia Gajda- klasa 6B
II miejsce – Kacper Wesołowski- klasa 6A
III miejsce – Martyna Jurczak- klasa 6A

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się na Podsumowaniu Miesiąca Zdrowia. Nagrody ufundowała Rada Osiedla Łabędy a wręczała je Pani Sabina Gorczyca- Kamaj- Przewodnicząca Zarządu Osiedla. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Osiedlowej za współpracę. ?Mamo, Tato sprawdź mój tornister?

Tak wiele rzeczy nie muszę nosić do szkoły! Zabawki i gry mogą poczekać na mnie w domu!

Przeciążone tornistry są jedną z przyczyn występowania u dzieci i młodzieży:
? Wad postawy
? Bólów kręgosłupa
? Skoliozy

Nabyte przez dzieci wady postawy skutkują na całe życie!

Główny Inspektor Sanitarny zaleca, aby waga tornistra nie przekraczała 10-15% masy ciała dziecka np., jeżeli dziecko waży 30 kg, to jego tornister powinien ważyć ok. 3-4.5 kg.

Nadmierna waga tornistrów wynika nie tylko z przynoszenia niezbędnych podręczników, ale także niepotrzebnych rzeczy takich jak:

? Napoje w szklanych butelkach
? Kolorowe czasopisma, inne książki w twardych oprawkach
? Zabawki, pluszaki
? Niepotrzebne przybory szkolne

Mamo! Tato! Sprawdź mój tornister!W RAMACH PROGRAMU ?ŚNIADANIE DAJE MOC?  W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 odbyły się wspólne śniadania w klasach I-III

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już od siedmiu lat w Polsce, 8 listopada obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. ?European Day of Healthy Food and Cooking?), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Nasza szkoła w tym roku również wzięła udział w ogólnopolskim programie ?Śniadanie daje moc?. W tym dniu uczniowie klas I-III przygotowali smaczne, zdrowe kanapki i przekąski, które zostały zjedzone na wspólnym śniadaniu.

 Zdjęcia