Akcje charytatywne

Od 2014 roku uczniowie naszej szkoły 1 i 2 listopada na cmentarzach gliwickich zbierają pieniądze do puszek, które zostają przekazane na rzecz naszego hospicjum oraz dla ludzi potrzebujących.

Koordynator akcji: Bożena Błażejczyk.


Co roku jesienią rusza akcja dokarmiania ptaków zimą. Uczniowie na placu szkolnym umieszczają nowe i naprawiają stare karmniki.

Koordynatorki akcji: Bożena Błażejczyk, Kornelia Spodzieja.

 


Nasza szkoła włączyła się również w akcję Pomoc Fundacji ?Promień Nadziei? z Krakowa. Fundacja niesie pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich, zagrożonych marginalizacją społeczną, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, a także ciężko chorym wymagającym leczenia specjalistycznego. Nasi uczniowie poprzez pakowanie, raz w miesiącu, zakupów w sklepie Simply w Gliwicach przy ul. Żabińskiego zbierają pieniądze dla potrzebujących dzieci.

Koordynator akcji: Bożena Błażejczyk.


Od 2014 roku młodzież naszej szkoły, w ramach akcji ?Dzień dobrych uczynków?, piecze babeczki i rozdaje je mieszkańcom dzielnicy Łabędy.

Koordynator akcji: Bożena Błażejczyk.


Od 2015 roku nasza szkoła zaangażowała się w pomoc Caritas Polska Gliwice – Towarzystwo Pomocy im. św. brata Alberta. Młodzież naszej szkoły co roku w grudniu przygotowuje kartki świąteczne, które wzbogacają paczki od organizatorów.

Koordynator akcji: Bożena Błażejczyk.


Tradycyjnie w ramach akcji ?Dla tych, którzy odeszli za wcześnie? co roku 31 października odwiedzamy groby naszych zmarłych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli na gliwickich cmentarzach.

Koordynator akcji: Bożena Błażejczyk.


Od 2015 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach akcji „Młodzież czyta dzieciom„, cyklicznie odwiedzają swoich młodszych kolegów w Przedszkolu Miejskim nr 34, w Przedszkolu Miejskim nr 38 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 37. Podczas spotkania czytają dzieciom baśnie, wiersze i opowiadania, które mają na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych.

Koordynator akcji: Bożena Błażejczyk.


W dniach 18-25 czerwca 2017 r. odbywał się w Gliwicach Tydzień dla Hospicjum,  w którego obchody zaangażowała się również nasza szkoła. Uczniowie, rodzice i nauczyciele włączyli się w akcję sprzedaży cegiełek oraz kiermasz ciast, owoców i napojów. Nasze wolontariuszki – uczennice klasy 6a rozprowadzały cegiełki podczas imprezy na stadionie Piasta Gliwice, a panie psycholog i pedagog reprezentowały naszą szkołę w Biegu dla Hospicjum. Łącznie, na rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach zebraliśmy kwotę 1460,05 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło pomocy, serdecznie dziękujemy i przypominamy, że to jeszcze nie koniec naszego zaangażowania: do 8 września wychowawcy będą zbierali informacje o zapotrzebowaniu na kalendarze hospicyjne w poszczególnych klasach.

Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rozbudowę hospicjum.

Koordynatorki akcji: Hanna Dohn, Magdalena Nowak.


 

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję

Szlachetna Paczka”.

„SZLACHETNA PACZKA ” to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.   
Koordynatorki akcji: Hanna Dohn, Magdalena Nowak, Bożena Błażejczyk.     

Pięknie żyć” to słowa, które wybraliśmy jako hasło KONCERTU CHARYTATYWNEGO, ponieważ wszyscy, dorośli i dzieci, żyją nie tylko dla siebie, ale potrafią dzielić się wolną chwilą, uwagą i troską. Są wrażliwi i zawsze reagują pozytywnie na potrzeby innych, a czas świąt Bożego Narodzenia otwiera wszystkie serca i otacza opieką wszystkich ludzi.
8 grudnia 2016r. w sali widowiskowej „Łabędź” odpowiedzieliśmy na potrzeby pewnej rodziny, którą otoczyliśmy opieką biorąc udział w akcji „Szlachetna paczka”. Zorganizowaliśmy również kiermasz ozdób i kartek świątecznych przygotowanych przez całą naszą społeczność, bo musicie wiedzieć, że nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale przede wszystkim rodzice, babcie i dziadkowie przystąpili do akcji z ogromnym zaangażowaniem.
SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY.

 


Co roku przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła organizuje akcję „Podziel się cukierkiem”.
Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci udaje nam się przygotować paczki dla naszych uczniów.

Koordynatorki akcji: Violetta Dygdałowicz, Hanna Dohn.


 

Nasza szkoła włączyła się do akcji Kluczyk dla Budzika, mającej na celu wspieranie kliniki „Budzik” założonej przez Ewę Błaszczyk.  Zbieraliśmy stare, niepotrzebne klucze, które zostały złomowane, a uzyskane pieniądze przekazane na konto kliniki.

Koordynatorki akcji: Ewa Tarkota, Bożena Paprocka, Bożena Błażejczyk.


W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 zaangażowaliśmy się w akcję Polskiej Akcji Humanitarnej – Niosę Pomoc dla Syrii.
Fundacja PAH przysłała nam materiały informacyjne, plakaty i ulotki oraz bransoletki z napisem Niosę Pomoc- Pomagam. Podczas obchodów Dnia Wychowawczego, w tym roku- Dnia z Pasją, zorganizowaliśmy stoisko: Pomagam z Pasją, gdzie sprzedawane były wypieki rodziców i dzieci.
Łącznie ze sprzedaży ciast i bransoletek uzyskaliśmy kwotę 749 złotych, którą przekazaliśmy fundacji. Dziękujemy całej społecznośœci szkolnej za wielkie zaangażowanie w akcję. Cieszymy się, że wspólnie możemy pomagać!
 
Koordynatorka akcji: Hanna Dohn.


 

W 2015 roku nasza szkoła, po raz pierwszy, zagrała dla  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W ramach akcji odbywają się kiermasze ciast, kiermasze biżuterii i wyrobów z filcu oraz loterie fantowe.

Dla orkiestry zebraliśmy już 14114,53 zł i 50 centów.

Dziękujemy za Waszą pomoc.

Koordynatorki akcji: Aneta Wężyk,  Elżbieta Jurczak, Bożena Błażejczyk.

W ramach pomocy WOŚP uczniowie naszej szkoły, jako wolontariusze, pomagają na starcie, mecie i podczas  Gliwickiego Biegu Orkiestrowego ? ?Biegamy z Sercem? organizowanego na terenie Parku Handlowego Arena.


 

To już kilka lat wspaniałej współpracy uczniów naszej szkoły ze
STOWARZYSZENIEM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, INWALIDÓW, ICH OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ.
Pierwszy raz spotkaliśmy się w październiku 2003 roku.
Uczniowie pod opieką pani Urszuli Żuber przygotowali montaż słowno – muzyczny „Jesienią nie może być nudno”. Potem zaproponowali „Gimnstykę na wesoło”. Wszyscy świetnie się bawili i od tej pory kolejni uczniowie naszej szkoły odwiedzają siedzibę SON kilka razy w ciągu roku szkolnego niosąc radość wierszem i piosenką z różnych okazji.  Wystawiamy Jasełka, uroczyście obchodzimy Dzień Wolontariusza, gościmy członków SON w naszej szkole.  Ludzie chorzy i samotni chętnie spędzają z nami miłe chwile, a nasze dzieci uczą się szacunku i miłości dla osób starszych i chorych.

Koordynatorka akcji: Urszula Żuber.


 

Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w akcjach mającej na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. Zbierają okrycia i karmę dla zwierząt, aby pomóc im w przetrwaniu zimy. Co roku jesteśmy bardzo mile zaskoczeni dużą ilością zebranych darów, za które wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy.

Koordynatorki akcji: Kornelia Spodzieja, Bogusława Ochman, Bożena Błażejczyk.

 


 

Każdego roku w naszej szkole przeprowadzamy akcję Góra Grosza.
Głównym organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną,
w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Koordynatorki akcji: Kornelia Spodzieja,  Bogusława Ochman, Bożena Błażejczyk.

 


Od kilku lat uczniowie naszej szkoły zbierają plastikowe nakrętki, aby pomóc osobom niepełnosprawnym w zakupie niezbędnego dla nich sprzętu rehabilitacyjnego.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórce i zapraszamy do dalszej współpracy.

Koordynatorki akcji: Kornelia Spodzieja, Bogusława Ochman, Bożena Błażejczyk.

 


 

Od 2004 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani katechetki Ewy Sitko współpracują z Caritas parafii św.Anny.
Co roku występem „Jasełek” uświetniają spotkania opłatkowe dla ludzi starszych i samotnych.
Uczniowie przygotowują również własnoręcznie robione kartki z życzeniami.

 


 

Uczniowie także bardzo chętnie prowadzą stoiska prac dzieci na kiermaszach adwentowych i wielkanocnych.  Dzieci same przygotowują prace plastyczne i ozdoby świąteczne.
Uczniowie klas II wraz z rodzicami przygotowują świąteczne wypieki na kiermasz.
Zgromadzone na kiermaszach fundusze przekazujemy na Caritas parafii św.Anny,
a ta wspiera dzieci potrzebujące naszej szkoły dofinansowując obiady,
czy też wyjazdy na zieloną szkołę dla dzieci z rodzin potrzebujących.
W ten to sposób dzieci wykorzystując swoje zdolności plastyczne i muzyczne
starają się dostrzec potrzeby w otoczeniu i pomóc drugiemu człowiekowi.

Koordynatorka akcji: Ewa Sitko.


W października 2011 roku rozpoczęliśmy współpracę z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym prowadzonym przez siostry Boromeuszki.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentują pensjonariuszkom ośrodka swoje umiejętności wokalno – muzyczne oraz teatralne.  Przygotowują również dla nich stroiki świąteczne.
Koordynatorka akcji: Bożena Laśnia – Leja, Bożena Błażejczyk.
 


Od 2008 roku nasza szkoła wspiera Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach biorąc udział w akcji „Kalendarz w każdej klasie”.
Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za zakup kalendarzy.

Koordynatorka akcji: Hanna Dohn, Agnieszka Soehrich, Bożena Błażejczyk.